WaKan Project Website Forum Index WaKan Project Website
Forums about WaKan and Japanese & Chinese language

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Věnuje se někdo Čínštině ve Wakanu?

Post new topic   Reply to topic    WaKan Project Website Forum Index -> Chinese language
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ondras
Guest

PostPosted: Thu Sep 29, 2005 5:26 am    Post subject: Věnuje se někdo Čínštině ve Wakanu? Reply with quote

Ahoj
Promiňm, ale neumím dobře anglicky. Zajímalo by mě zda se ještě někdo věnuje čínštině ve Wakanu. Je tu velmi málo připomínek a námětů. Není to snad jazykovou barierou?
Back to top
wakan
Site Admin

PostPosted: Mon Oct 17, 2005 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Myslím že ani ne Smile Wakan prostě nabízí o hodně víc funkcí pro jp, takže bych odhadl, že asi 80% lidí používá Wakan pro jp. Není to ani tak, že bych na čínštinu kašlal, ale prostě nevím kde sehnat databáze v takovém rozsahu jako pro jp.

Konkrétně bych potřeboval:

1. pořádný slovník (CEDICT je slabý)
2. ukázkové věty
3. DB pořadí tahů
4. DB pro hledání znaků podle "kusů"

Kdybys o něčem věděl, budu dost vděčný Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ondras
Guest

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 9:58 am    Post subject: Reply with quote

To je možné, ale mě Wakan ušetřil 90% procent práce. Neznám jiný program, který by lépe splňoval moje potřeby (aspoň ještě o něm nevím). Wakan se dá dobře používat pro učení znaků, slovíček je nedocenitelný při překládání textů z Internetu, velice mi usnadnil psaní dopisů s čínskými kamarády, proto mě mrzí že vývoj jeho čínské části trochu stagnuje.

Já ačkoliv pracuji s počítači, vůbec nerozumím způsobu jeho programování a tak nevím, kde začínají chyby Wakanu a kde dalších složek, jako slovníků a pod.

Sám jsem si pře?ukal jednu učebnici čínštiny do Wakanu a celý čínsko český slovník. A těchto věcí dnes a deně využívám.

Co bych potřeboval?
Dobře zatím neexistuje obsáhlejší slovník, nešlo by tedy vkládat nové věci do CEDICT a tím ho rozšiřovat. (dívám se na to z pohledu češtiny)
Narazil jsem na spoustu chyb při vyhledávání, ale právě neznalost vnitřních struktur CEDICT a wakanu nevím kde je chyba.

Jsem i ochoten některé ukázkové věty pře?ukat do wakanu (čínsko-české)
Všecho jde, ale nejdřív musí být nástroje pro vytváření těchto DB. A jestliže to bude volně přístupné, myslím si, že mnoho lidí pomůže.
Back to top
wakan
Site Admin

PostPosted: Tue Oct 18, 2005 10:44 am    Post subject: Reply with quote

CEDICT je volně přístupný (http://www.mandarintools.com/cedict.html) a lze do něj cokoli doplnit. Výsledný soubor je možné naimportovat přímo Wakanem, a nebo ho můžu zkonvertovat já.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ondras
Guest

PostPosted: Wed Oct 19, 2005 7:50 am    Post subject: Reply with quote

Takové nakopnutí jsem potřeboval

vyexportoval jsem si svoje slovíčka, v editoru změnil strukturu jako v cedict, a opět překonvertoval na dic. Všecho v pořádku až na některé české znaky.
Nevíš jak to vyřešit?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    WaKan Project Website Forum Index -> Chinese language All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum